Klimeš & Černý
Advokátní kancelář s osobním přístupem

Mgr. Alexander Klimeš

klimes@klimescerny.cz
+420 315 622 116
Linked-In
URA

Narodil jsem se na den přesně 27 let po japonských náletech na Pearl Harbour. Moji přátelé občas přemítají, co bylo větší katastrofou. Řízením osudu se tak stalo na Mělníku, přestože oba mí rodiče pochází z Moravy. Základní vzdělání, stejně jako to gymnaziální jsem získal ve svém rodném městě. Přelomový rok 1989 jsem prožil ve třetím ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy, kterou jsem v roce 1992 dokončil (úspěšně). Dá se tak říci, že když „praskaly ledy“, tak jsem byl u toho, a musím říci, že jsem tomu rád. Díky porevoluční euforii jsem byl v roce 1990 zvolen členem zastupitelstva města Mělník, a toto funkci jsem vykonával celé volební období do roku 1996.

Po skončení právnické fakulty v roce 1992 jsem konal povinnou koncipientskou praxi v Praze v advokátní kanceláři mého otce a JUDr. Pavla Pileckého, jehož jsem byl zaměstnancem, a posléze spolupracujícím advokátem. V roce 2002 jsem se zcela osamostatnil a do roku 2010 jsem vykonával advokacii převážně v Praze, s pobočkou na Mělníku. V roce 2011 jsme se s kolegou Davidem Černým rozhodli přesunout hlavní tok našich aktivit na Mělník. Nikdy jsem doopravdy nebyl milovníkem velkých korporátních kanceláří, ze kterých se tak trochu vytrácí osoby a vztahy, a tak byl náš odchod z Prahy jen logickým vyústěním tohoto postoje.

Koncem devadesátých let jsem se také trochu angažoval v politice, když mne moje tehdejší mladistvé nadšení a umění řečnit vynesly až do pozice předsedy právní sekce dnes již neexistující Občanské demokratické aliance. Působil jsem tam asi dva roky.

Mám tři děti, dospělou dceru a dva školáky.
Kdybyste se mne zeptali na můj volný čas, tak bychom se přes poněkud fousatý vtip, že náš čas patří jen klientům, dostali k tomu, že trochu čtu, trochu běhám (zatím max. půlmaraton), trochu studuji kvalitní pohyb u Petra Růžičky, trochu vařím (hodně rád) a občas se pokouším hrát golf.


Jsem členem Unie rodinných advokátů: