Klimeš & Černý
Advokátní kancelář s osobním přístupem

Úvahy nejen o advokacii

Úprava cen

Je nám to líto, ale ani my od se 20. listopadu 2021 nevyhneme úpravě cen. Snažíme se být otevření a proto chceme, abyste věděli, proč musíme náš ceník upravit.
číst dále...

Vyjádření ke karanténě

Vážení klienti a spolupracovníci, k četným dotazům potvrzujeme, že náš starší společník Mgr. Alexander Klimeš striktně dodržuje s celou svou rodinou coronavirovou karanténu, která by jim měla skončit dne 23. března 2020. Pokud potřebujete nezbytně našeho kolegu kontaktovat, jsme připraveni uspořádat Vám telekonferenci z naší kanceláře přes Skype.
číst dále...

Opravdu to potřebujete?

Jednou, asi před deseti lety, k nám přišel nový klient. Vyprávěl příběh, jak je jeho bratr zadlužen, a že mu hrozí exekuce, že bratr přijde o rodinný dům a že mu chce pomoci. Měl takovou představu, že svému bratrovi půjčí peníze tak, aby mohl zaplatit svoje dluhy. Půjčku chtěl zajistit směnkou a zástavním právem na onom domě.
číst dále...

Služba jako oblek na míru

S advokacií je to jako s kormidelníkem Spofem z románu Franse Gunnara Bengtssona Zrzavý Orm. Ten náčelníkovi, který jej bral do služby, říkal: Jsem drahý, ale vyplatím se ….
číst dále...

Dělat věci poctivě

Vaříte? Já ano. Rád a hodně. Pro rodinu, pro přátele. Často jsem přemýšlel, proč mne to tak baví. Ve své profesi se zabýváme poskytováním služeb, které tak nějak nejsou vidět. Chybí ten „hmotně zachytitelný výsledek lidské činnosti“, ta složená hromada uhlí, ten postavený přístřešek. Nějak se nedokáži pokochat pohledem na vytištěnou smlouvu nebo rozvodový rozsudek, byť jsem samozřejmě rád, když se nám nějaký projekt podaří dotáhnout ke spokojenosti klienta.
číst dále...